top of page

Mavi Çam Anaokulu

Merhaba! Mavi Çam Anaokulu, Ankara Ümitköy'de bulunan çocuğa göre bir okuldur. Bunlar ilk söyleyeceklerimiz, aşağıda okulumuz ve ekibimizle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz!

18098913055251477.jpg

Hakkımızda

Mavi Çam'ın kurucusu bir okul öncesi öğretmenidir.  Fakat Mavi Çam çocuklarımızındır!  Alternatif akımlardan beslenen, özgün bir ekolün yaratıcısıdır. Mavi Çam'da çocuklar her gün bahçeye çıkar. Özellikle yaz aylarında günün tamamına yakınını bahçede geçirir. Burada çocuklar okullarının işleyişinde söz sahibidir ve okul işlerinde rol alırlar; bostan hazırlama, halı yıkama gibi işlere katılırlar. Mavi Çam; akademik kaygılarla çocuğun huzuru arasındaki dengeyi iyi kuran katılımcı öğretmenlerle ilerlediği için mutlu çocuklarla beraberdir. 

 

Mavi Çam Anaokulu hafta içi 5 gün sabah 7.30'dan akşam 6.30'a kadar 2-6 yaş arası çocukları ağırlar. Mutfağından 3 öğün iyileştirici yemekler çıkar.

 

Kurucu Öğretmenimiz

   Merhaba! Ben Beyza öğretmen.  1995 yılında Bursa’da doğdum. Çocukluğumun hatırlamadığım yıllarında annemden bana hatıra kalan günlüğe göre pek neşeli, Kerim Tekin’e “abiş” diyen, bebeğineyse “Ayşe” adını takan bir çocukmuşum. Geri kalan yıllarında ise kendimi çoğunlukla oyun oynarken ve kitap okurken hatırlıyorum. En sevdiğim renk yeşil. En sevdiğim kitabı hiçbir zaman seçemedim ama çocukken okuduğum Çalıkuşu’nu çok sevdim. Öğretmen olmamda büyük etkisi olduğunu düşünüyorum. Henüz kendim de çocukken, yalnızca on üç yaşındayken arkadaşımla birlikte Radyo Mega’da “Elma Şekeri” adlı çocuklara yönelik bir radyo programını hazırlayıp sunuyorduk. Çocuklarla ilk çalışmam bu diyebilirim. Şimdi baktığımda okul öncesi öğretmeni olacağım taa o zamanlardan belliymiş. Sonrasında üniversitede okul öncesi öğretmenliğini bitirdim. Hem de seve seve… Her anından keyif alarak… Tiyatrolar yaptık, konserler düzenledik, çeşitli yardım kuruluşlarında gönüllü çalışmalar yaptık, öğrenci kongrelerine ve çalıştaylara katıldık. Öğrenci olmayı hep sevdiğimden ve alanımda bir şeyler kaçırma korkusundan yüksek lisansa başladım. Şu anda tez döneminde çocuklukta ahlak gelişimi ve zihin kuramı üzerine çalışıyorum. Erken çocukluk döneminin önemi ve hassasiyeti beni hep heyecanlandırmıştır. Bu mesleği yaptığım için gerçek bir şeyler yapıyor olma hissini her gün tadıyorum. Üniversite yıllarımdayken okuduğum “Doğadaki Son Çocuk” isimli kitap beni doğa pedagojisine sahip okulları araştırmaya yöneltti. Araştırmalarım arttıkça doğanın çocuklar için en büyük öğretmen olduğuna çok inandım. Şimdiyse buradayım, Mavi Çam’da. Burada çocuklarım; özerklik ve ilişkisellik arasındaki dengeyi kurabilen, öz düzenleme becerileri yüksek, doğaya saygılı, kendine şefkatli çocuklar olma yolunda kendi ritminde ilerlerken öğretmen arkadaşlarımla birlikte onlara eşlik ediyorum.

Ekibimiz

Beyza Çiğdem Kaplan.jpeg

Beyza Çİğdem Kaplan

Öğretmen/Kurucu

WhatsApp Image 2024-07-03 at 17.37.47.jpeg

Dilan Yılmaz

Öğretmen/ODTÜ Okul Öncesi Öğretmenliği

WhatsApp Image 2024-07-03 at 18.24.21.jpeg

Gökçen Kökce

Öğretmen/Kırıkkale Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği

Gökçenay Kaplan_edited.jpg

Gökçenay Kaplan

Psikolojik Danışman

Berika Onan_edited.jpg

Berika Onan

İngilizce Öğretmeni

İlke Ekri.jpeg

Makbule İlke Ekri

Aşçı

Fatih Kaplan.jpg

Fatih Kaplan

İngilizce Öğretmeni/Kurum Müdürü

WhatsApp Image 2023-01-29 at 15.54.57.jpeg

Zeynep Katırcıoğlu

Öğretmen

WhatsApp Image 2023-09-28 at 11.12_edite

Aynur Polattemir

Öğretmen

IMG_1755 Sude Canlı_edited.jpg

Sude Canlı

Psikolojik Danışman

logo.png

Serap Barış

Seramik Öğretmeni

logo.png

Nuran Tüysüzoğlu

Kat Görevlisi

bottom of page