top of page
  • Yazarın fotoğrafıMavi Çam Anaokulu

Nisan Ayı Veli Bülteni

Güncelleme tarihi: 13 Haz


            Merhabalar! Nisan ayı temamızı seçerken biraz zorlandık. Bayram tatili ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ayın akışı biraz değişken olacak. Yalnızca ayın ilk haftası ve son haftası temamızla bütünleşik geçebilecek. Ayın ikinci haftasında bayram tatilinde dinlenirken, üçüncü haftasında 23 Nisan Şenliği için hazırlıklar yapacağız. Kısaca özetledikten sonra bu ayın teması: Böcekler. Şimdi birlikte detaylıca inceleyelim. :)  

       İlk haftaya (1-5 Nisan) ilkbahara dair bitkilerin, kıyafetlerin, meyve ve sebzelerin yer aldığı bir duyusal hazırlayarak başlayacağız. Hazırladığımız duyusalın etrafında baharın gelişini konuştuktan sonra bahçemizde masal çemberi oluşturup bir ilkbahar masalı dinleyeceğiz. Bu mevsimde yaşanan değişikliklerden biri de böceklerin uyanması! Karıncalar, kelebekler, uğur böcekleri, arılar... Bahçemize sık sık misafir olan bu canlıları güvenli bir şekilde gözlemleyeceğiz. “Böcekleri nasıl ayırt ederiz? Böcekler nasıl iletişim kurarlar?” sorularına yanıtlar arayacağız. Uğur böceklerinin yaşam döngülerini inceleyip onlara benzeyen domatesli mini sandviçler yapacağız. 

        İkinci hafta (8-12 Nisan) bayram tatili. Şimdiden hepimize çocukluğumuzda bize kalan tatlı bayram hatıraları gibi; çocuklarımızın kalbine dokunan, ömür boyu yüzlerinde tebessümle hatırlayacağı çok keyifli anlar diliyorum.

       Ayın üçüncü haftasında (15- 19 Nisan) biz bol bol 23 Nisan hazırlığı yapacağız efendim. Detay veremem çünkü sürpriz! :) Sadece yeni velilerimiz için genel bir bilgilendirme yapmam gerekirse; her yıl çocuk bayramını, çocuk bayramı olarak kutladığımız, çocuklarımızı merkezde tutarak onların keyif alması için el ele verip çaba sarf ettiğimiz coşkulu bir bayram niyetinde oluyoruz. Anne babaları ve öğretmenleri olarak günün sonunda bize kalanlar ise bol bol çocuk neşesi oluyor. Daha ne isteriz? Bu yıl için de oldukça heyecanlıyız. :) 

         Ayın son haftasında (22-26 Nisan) ise çocuk şenliğimizi gerçekleştirdikten sonra ilk haftadan kalan temamıza devam ederek arıları ele alıyoruz. :) Çocuklarımızla arı dansı yaptığımız, arının vücut bölümlerini, farklı arı türlerini ve polimasyon kavramını araştırdığımız çok keyifli bir hafta olacak. Haftanın son gününde de arıcılık mesleğine yoğunlaşacağız.

        “Nisan” kelime olarak bile bir hoş, tatlı tınlıyor kulaklarımızda. Sanki yapısı itibariyle neşeli bir ay... :) İlkbaharın gelişi, bayram ve çocuk şenliğiyle çok keyifli, coşkulu bir ay olacağına inanıyoruz. Hepimiz için dileğim bu zamana kadarki en güzel nisanlarımızdan olsun... Sevgiler... :) #

ümitköy kreş

ümitköy anaokulu

çayyolu kreş

çayyolu anaokulu

alacaatlı kreş

alacaatlı anaokulu

çayyolu kreş

çayyolu anaokulu

çankaya kreş

çankaya anaokulu

ümitköy kreş

ümitköy anaokulu

çayyolu kreş

çayyolu anaokulu

alacaatlı kreş

alacaatlı anaokulu

çankaya kreş

çankaya anaokulu

çayyolu kreş

çayyolu anaokulu

 

12 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page